Školský rok 2009/2010

V pedagogickom kolektíve došlo k zmenám, na materskú dovolenku odišla R. Gulová a na jej miesto nastúpila A. Urbancová, M. Zajarošovú zastupuje L. Harvilková, v školskom klube bude pôsobiť namiesto I. Gojdičovej, ktorá odišla do dôchodku, D. Hanáková.

Počet žiakov je 119.

V októbri členovia prírodopisného krúžku navštívili Jaskyňu – Zlá diera. Je známa vysokým výskytom netopierov.  Žiaci špeciálnej triedy navštívili    akciu rozprávkové kino v ABC CVČ v Stropkove. Najprv sa zahrali rôzne hry a potom sledovali modernú rozprávku o rizikách internetu, mobilov a nových technológií.

Koncom decembra sme boli na exkurzii v Botanickej záhrade v Košiciach, navštívili sme aj Dóm sv. Alžbety,  vyšli sme aj na severnú osembokú vežu, čakalo nás 160 schodov,  vianočné trhy boli pre našich žiakov tiež zaujímavé. V jari sme tradične vynášali morenu. Veľmi zaujímavá bola  akcia Vlakom do múzeí a galérií . Niektorí žiaci prvýkrát cestovali vlakom.

V máji sme mali v dedine vzácnu vládnu návštevu, pri príležitosti otvorenia multifunkčného ihriska. Vládna delegácia navštívila aj školu.

V okresnom kole súťaže Mladý záchranár sa hliadka B – K. Šmajdová,, M. Suváková, A. Palička, M. Kopčak umiestnila na 3. mieste.

Umiestnenie v Biologickej  olympiáde:

Kat. C: 1. m. D. Čaklošová, 3. m. V. Bučková  , krajské kolo: D. Čaklošová – ÚR

Kat. E : Botanika: 1. m. - V. Bučková, 3. m. -  K. Šmajdová

Zoológia: 1. m. - D. Čaklošová, 3. m. - M. Forintová

Geológia: 1. m. – J. Čaklošová, 2. m. – K. Čumová

Krajské kolo ÚR – V. Bučková, D. Čaklošová, J. Čaklošová

Kat. D: Projektová časť: 1. m. -  A. Dimunová, 3. m. – M. Forintová

Teoreticko-praktická časť: 3. m. – M. Forintová

V súťaži Liečivé rastliny nás reprezentovali na celoslovenskom kole v Tatranskej Lesnej M. Forintová a A. Dimunová.

V súťaži Rozprávkové vretienko obsadila M. Suváková pekné 2. miesto a v HK taktiež 2. miesto.

V súťaži Európa v škole postúpili do celoslovenského kola lit. práce M. Kopčaka a D. Čaklošovej.

V okresnej lige šachu    v 1. kole získalo družstvo 3. m. – Š. Bučková, V. Bučková, K. Šmajdová, T. Ďuk, M. Blanár.

V II. kole získala Š. Bučková 2. m. , v III. kole družstvo obsadilo 2. m. , v jednotlivcoch získali1. m. – K. Šmajdová, 2. m. – Š. Bučková,

Vo 4. kole získalo družstvo 2. m., jednotlivci - 2. m. K. Šmajdová, 2. m. Š. Bučková, 3. m. V. Bučková,3. m. M. Blanár

Vo finále získalo družstvo 1. miesto, jednotlivci – 3. m. -  M. Blanár, 3. V. Bučková, 2. m. -  K. Šmajdová.

V hokejbale na obvodnom kole získali chlapci 1. miesto, na krajskom kole získali 4. miesto. Reprezentovali nás: D. Ďuk, Ľ. Fedák, L. Fedák, P. Blanár, T. Ďuk, A. Palička, P. Čuma, B. Čonka, I. Homza, P. Demeter.

Výtvarné Súťaže: Včelári očami detí – 2. m. -  M. Fedák

Chráňme lesnú zver: 3. m. -  P. Fedáková

Vesmír očami detí: 1. m. - Milan Fedák , 3. m. - D. Fedák

Poštováznámka:                                                                                                                               Téma list: 1. m. - Bartko, M. Fedák, J. Čaklošová,  2. m. – M.Kopčák, N. Kurejová, 3. m. -  K. Čumová

Téma Mikuláš:   3. m. – D. Fedák

Téma snehuliak:  2. m. – D. Kocáková,  3. m. – D. Fedák

Téma: Mikulášska čiapka: 1. m. – V. Bučková, 2. m. – A. Dimunová

Téma: Silvestrovská róba: 1. m. -  P. Fedák, 2. m. – D. Čaklošová

Téma: Čižma: 1. m. M. Fedák

Téma: Karnevalová maska: 3. m. - F. Kurejová, N. Kurejová

Veselé farbičky: 3. m. J. Bujdoš

Svet vtákov: 2. m. – J. Čaklošová, 3. m. – M. Forintová

Najkrajšie leporelo: žiaci špeciálnej triedy: 1. a 2. m.

Žiaci sa môžu angažovať aj v súťaži Kytica jari a pri vynášaní Moreny.Žiaci 7. ročníka navštívili meteorologickú stanicu v Tisinci a žiaci špeciálnej triedy ZOO park v Stropkove