Školská jedáleň

Personálne obsadenie

Personálne obsadenie školskej jedálne:

Vedúca školskej jedálne: Nikola Šlepecká
Kuchárky: Mária Štofová, Emília Maskaliková

V našej škole sa v školskom roku 2017/2018 stravuje 73 žiakov základnej školy 20 detí materskej školy 21 zamestnancov ZŠ s MŠ a 5 cudzích stravníkov

Prihlasovanie na stravu sa vykonáva na základe zápisného lístka alebo žiadosti cudzich stravnikov – starosta obce, riaditeľ školy a vedúca SJ. Po naplnení počtu 150 stravníkov sa cudzí stravnici nebudú prijímať.
Spôsob úhrady:
Platba za stravné sa uhrádza mesačne vopred, */poštovou poukážkou, */prevodom cez internet banking alebo priamo u veducej školskej jedálne.
Denný poplatok za odobraté jedlo na nákup potravín/ na základe VZN č. 1/2011 OcZ Bukovce/:
ZS s MŠ  dospelí: 1,05.- €                   Cudzí stravníci : 2,10.-€ / strava 1,05 + réžia 1,05/
Žiaci I..stupňa: 0,88.-€                          Žiaci II. stupňa: 0,95 .-€
Deti MŠ:  Desiata: 0,24 €                     Obed: 0,60 €                                              Olovrant: 0,21 €

Odhlásiť, respektíve prihlásiť stravu je možné : do 8.00 hod ráno stravného dňa
Zákonný zástupca žiaka/dieťaťa zo stravovania odhlasuje pri chorobe, odchode zo školy a pod.
Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje. V prípade nemoci sú rodičia žiakov v hmotnej núdzi povinný odhlásiť ich z obedu. Stravníci v hmotnej núdzi nemôžu vziať  obed do obedára. Žiak má nárok na obed iba vtedy, keď je v škole na vyučovaní.

Platby za stravu sa uhrádzajú mesačne vopred, každý stravník je povinný platbu uskutočniť do 5-ho dňa v nasledujúcom mesiaci formou šeku, alebo prevodným príkazom cez internet banking, alebo priamo u vedúcej školskej jedálne. Všetky informácie ohľadom šekov a platieb vám poskytne vedúca školskej jedálne denne v čase od 8:00 do 15:00 hod.

Jedálny lístok v našom  je zostavovaný na základe zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov. Aktuálny jedálny lístok je vyvesený pri vstupe do jedálne školy, vstupe do MŠ  ako aj na internetovej stránke školy.
Zloženie jedálneho lístka je nasledovné:
1x v týždni zeleninové jedlo
1x v týždni múčne jedlo
1x v týždni hlavné jedlo so zníženou  dávkou mäsa
2x v týždni hlavné jedlo s mäsovým pokrmom

Podľa možného finančného limitu je do jedálneho lístka  v čo najvyššom počte zahrnutý aj príjem ovocia. ŠJ je zapojená do projektu „Školské ovocie“. Žiaci dostávajú raz v týždni ovocie podľa sezónnosti a jedenkrát ovocnú šťavu.
Školská jedáleň taktiež zabezpečuje celodenný pitný režim v ktorom sú uprednostňované nápoje z nižším obsahom cukrov.

Od januára 2011 sú v platnosti nové materiálno – spotrebné normy pre školské stravovanie.