Projekt Comenius školské

Kalendár ročných období

Comenius -Kalendár ročných období

Jeden z konečných produktov tohto projektu je kalendár ročných období pozostávajúci zo žiackych ilustrácií. Z mnohých prác sme vybrali z každého ročného obdobia tie najzaujímavejšie. Týmto môžeme podporiť umelecky nadaných žiakov, pričom im poskytneme možnosť prezentovať svoje výtvarné schopnosti  nadobudnuté aj počas práce na projekte. Budú tam aj ilustrácie žiakov z partnerskej školy. Žiaci si môžu porovnať názvy slovenských a poľských mesiacov a techniky ilustrácií. Tento kalendár poslúži učiteľom aj žiakom v budúcnosti  ako pracovný materiál na vyučovania. V jednotlivých prílohách – Jeseň, Zima, Jar, Leto -  môžete vidieť tie najkrajšie práce žiakov, z ktorých za  jednotlivé ročné obdobia budú na konci roka vybrané tri najkrajšie do kalendára.