Program Fotodokumentácia Vyhodnotenie Najlepšie výtvarné práce žiakov Deň Zeme 2013 Deň Zeme 2014 Deň Zeme a vody 2015

Deň Zeme

Vyhodnotenie

Vyhodnotenie  Dňa   Zeme 2012

Iste sa ľudia v Bukovciach čudovali, čo za smiech a krik detí sa ozýva v dopoludňajších hodinách v dedine. Ale tí, čo počúvali pozorne miestny rozhlas, vedeli, že akcie osláv Dňa Zeme 2012 sa môžu zúčastniť aj oni.

Ráno prišli žiaci ako zvyčajne, ale bez tašiek, v športovom oblečení.

Na začiatku si vypočuli prednášku týkajúcu sa životného prostredia spojenú s prezentáciou. O tom, že ich problematika  zaujala, svedčili aj správne odpovede na túto tému, za odmenu získavali perá a tričká.

Ďalej nasledovalo zdobenie Stromu odkazov pre pána starostu. Ozdobami boli lístočky, na ktoré žiaci popísali, čo by chceli v obci zmeniť. Okrem naivných a neuskutočniteľných prianí boli aj také, ktoré mali reálny základ. Spoločne tento strom odniesli do obecného úradu, kde ich prijal starosta obce a každého  odmenil sladkosťou.

Skupina žiakov, dobrých výtvarníkov, stvárňovala témy týkajúce sa Dňa Zeme . Najkrajšie výkresy boli vyhodnotené a odmenené.

Aby si žiaci uvedomili, ako znečisťujú životné prostredie aj oni, zbierali odpadky v okolí školy a potoka. Ešte dobre, že bolo vynikajúce počasie.

Vo zvyšnom čase si zahrali loptové hry v telocvični a multifunkčnom ihrisku.

Deň prekvapení sa chýlil k záveru.  Všetci nedočkavo čakali na vylosovanie tomboly. Cien, zakúpených starostom obce, bolo veru dosť, ale aj tak sa všetkým neušlo. Na všetkých čakala sladká odmena, takže každý odchádzal domov spokojný a plný zážitkov.

Dúfame, že oslavy Dňa Zeme, ktorý si pripomíname 22. apríla, sa stanú v našej  škole tradíciou. Aj keď prekonať tohtoročné bude veru ťažké.

Za tento zaujímavý deň vďačíme  starostovi obce Bukovce pánovi Jaroslavovi Paličkovi,  pracovníkom Podduklianskeho osvetového strediska zo Svidníka a  pedagógom ZŠ s MŠ Bukovce.