Najškola

Za šiestimi kopcami  a jednou horou vyrástlo veľké sídlisko. Bolo zaľudnené  obyvateľmi rôznych krajín. Sám som tam žil i nejedného Poliaka, Maďara, Nemca som poznal.

Samozrejme, v každom správnom sídlisku je veľa malých, veľkých, vrieskajúcich, výskajúcich i „ normálnych“ detí a ich veľká „obľúbená“ škola.

Aká škola bola tá naša? Pýšila sa desiatimi poschodiami, výbornými učiteľmi a riaditeľom, ktorého volia žiaci. Keďže je to chlapčenská škola, nečudo, že sme zvolili najkrajšiu učiteľku  Karolínu. A prečo nespomínam učiteľov? Ľahká otázka a ešte ľahšia odpoveď. Učitelia nie sú, neboli ani nebudú. Žiaci chcú len a len učiteľky. A vyučovanie? Senzácia! Ráno prídeme do školy, máme iba tri hodiny: matematiku, slovenčinu a angličtinu. Riaditeľka zrušila veľa predmetov, napríklad históriu, odôvodnila to tým, že čo bolo, bolo, už sa to nezmení.

Na prízemí školy sa nachádza Mc Donald, tam si dopĺňame zásoby rôznymi delikatesami. Škola poskytuje ešte veľa priestorov, kde môžeme tráviť voľný čas. Bazén, kino klzisko, knižnicu, tančiareň, počítačovú miestnosť, kde každý žiak má svoj počítač. Každý sa priatelí s každým bez rozdielu farby pleti, národnosti alebo sociálnej úrovne rodiny.

Veľakrát sme písali žiadosť, aby sa vyučovalo aj cez víkendy, ale našim prosbám nebolo vyhovené.

Príďte našu školu navštíviť a uvidíte, že všetko je pravda a ani slovami sa nedá opísať.

Marek Kopčák

Múdrosti spása

Keď prídeš ráno do školy,

neboj sa, to nebolí,

hoc chmúrny dojem má,

len zvonku  tak vyzerá.

Aj prísny výzor učiteliek,

zmierni kopa jednotiek

a to, čoho si sa bál,

zrazu  mení svoju tvár.

Veď z čoho máš radosť,

darí sa ti dosť.

Tak už toľko nestrachuj sa,

škola je múdrosti spása.

Ivana Murdziková

V našej škole

Naša škola, tá je príma,

nie každý ju takto vníma,

každé ráno otvára sa

a na žiakov svojich čaká.

Okná čisté, vyzdobené,

pripomenú vždy, čo chceme.

Či je jeseň, či zima zas,

jar aj leto prekvapí nás.

No a trieda, to je krása,

Od radosti usmieva sa.

Ten, kto do nej vkročí rád,

je s ňou dobrý kamarát.

Len čo sedíš na stoličke,

na lavici čítaš v knižke.

Ozve sa nám skoro zrána,

melódia naša známa.

Už hodina začína sa,

zlomky, čísla, rovná sa,

nominatív, datív zas,

na prestávku je tu čas.

Anglicky aj rusky vieme,

objaviteľ v nás vždy drieme.

Neboj sa ísť do školy,

veď tá škola nebolí.